Jaké šaty do společnosti ?

Dámské šaty do společnosti

Šaty do společnosti

Jaké šaty si obléct do společnosti ?

Už jste jistě řešila problém jaké šaty si na sebe vzít do společnosti, nebo pokud jdete na ples. Na bál či ples vybereme šaty, které splňují celkem jednoduché požadavky a parametry na plesové šaty. Pokud nám přišla pozvánka na společenskou událost nebo společenskou akci a na pozvánce jsou vyžadovány společenské šaty či jiné slavnostní oblečení bývá tam zpravidla napsané i jaké oblečení se očekává a my tedy jednoduše víme jestli si oblékneme dlouhé nebo krátké společenské šaty, večerní šaty, koktejlky nebo si vystačíme s dámským kostýmkem.

Co tedy ty názvy tzv. dress code vyžadovaného společenského oblečení znamenají. Jaký je rozdíl mezi black tie a semi-formal ?

Chcete být skutečnou dámou? Pak vám nesmí chybět kromě vybraných způsobů ani správné společenské šaty. Chodíte do divadla v džínech? Na vernisáž v tričku? Tak to je nejvyšší čas nastudovat několik pravidel vhodného oblékání. Až nastane den D a vám přijde pozvánka mezi smetánku, nebudete propadat panice a vylovíte z šatníku přesně to, co si daná příležitost žádá.

Vybrat si správný oděv dle příležitosti není tak složité, jak by se na první pohled mohlo zdát. Stačí znát pár jednoduchých triků a pravidel k rozluštění správných variant společenských šatů a vyhnete se trapnému faux-pas. Umění vhodně a příhodně se oblékat není bohužel v našich zeměpisných šířkách příliš rozšířené. A přitom je to tak snadné.

Samotné pozvánky vám často poradí, co se od vás čeká. V následujících řádcích vám blíže přiblížíme jednotlivé výrazy k předepsanému oblečení, čili dress-code.
BLACK TIE
Black tie v doslovném překladu znamená černá kravata. Muži by měli obléknout smoking a u žen jsou předepsány dlouhé večerní společenské šaty. Barva šatů nemusí být samozřejmě jen černá.
WHITE TIE
Tento výraz upozorňuje na formální událost, kde se je třeba předvést v honosných společenských šatech. Takže večerní dlouhá róba a pánové frak s bílou košilí, vestou a bílým motýlkem a jako obuv černé
ULTRA-FORMAL
Ultra-formal neboli velmi formální je podobné jako white tie a opět tedy budete potřebovat dlouhé společenské šaty.
FORMAL
Formální oblečení, většinou platí stejná pravidla jako u black tie. Ženy mohou zvolit decentní koktejlky, dlouhé večerní společenské šaty či elegantní kostýmek.
CREATIVE BLACK TIE
Také formální událost, doporučeny společenské šaty, které však může nahradit elegantní svetřík nebo společenská s dlouhou jednobarevnou sukní.
SEMI-FORMAL
Ze všech možných pravidel oblékání do společnosti je semi-formal tím nejošemetnějším. Zde nejsou vhodné velké večerní společenské šaty nebo smoking. nejvhodnější oblečení budou koktejlky nebo elegantní společenský kostýmek.
COCKTAIL
Jde o typický koktejlový večírek a podle něj pojmenované a oblíbené koktejlové šaty. Luxusní a elegantní krátké šaty z kvalitního materiálu doplníme lodičkami na podpatku a psaníčkem.
DRESSY CASUAL
Nedbalá elegance. Ale pořád platí společenské oblečení. Znamená to módní a zajímavé šaty nebo kostýmek. Vhodné jsou také elegantní sukně nebo kalhoty doplněné krajkovým topem nebo lesklou halenkou. Neškodí rafinované detaily a materiály jako samet či satén.

zdroj: E-shop Oblečení pro Tebe

E-shop s dámským oblečením